top of page

Almanya’da jeux dramatiques Karlheinz Moosig, Eva Peter-Moosig ve Rottraut Knapp’ın önderliğinde gelişti. 1973 yılında Jeux Dramatiques Almanya’yı; 1985 yılında ise Almanya Jeux Dramatiques Derneği’ni kurdular.

 

Peter-Moosig_Eva-92e0b986.jpg
K.Moosig%2BA.Marschall-Schneider_Odenwal

Karlheinz Moosig, terapist. 80’li yılların başında jeux dramatiques ile tanıştı ve bu alandaki aile çalışmalarına dâhil oldu. 20 yıldan fazla bir süre geliştirdiği Fair-Streit-Training eğitimini yetişkinlere, ailelere, çiftlere, eğitimcilere ve terapistlere verdi. “Streiten-Aber Fair” kitabı 2003 yılında Herder Verlag tarafından yayınlandı. Transaksiyonel analiz bakış açısıyla “normal kişiler için terapi olarak jeux dramatiques”i incelediği “Einfach spielen - das ist der Wahnsinn” kitabını yazdı.

Almanya

Eva Peter-Moosig, öğretmen. Jeux Dramatiques ile ilk defa Heidi Frei aracılığı ile tanıştı ve onunla birlikte çalıştı. 1984 yılından beri Almanya’da ve 1991 yılından beri Avusturya’da jeux dramatiques eğitmeni olarak yetişkinlerle ve ailelerle çalışıyor. Uzmanlık alanları, masallar, dışavurumcu resim ve jeux dramatiques.

Rottraut Knapp, din pedagogu. 1982 yılından beri İsviçre jeux Dramatiques Derneği’nin eğitmeni ve Almanya’daki Jeux Dramatiques Derneği’nin ilk kurucu üyelerindendir. 1991 yılından beri tinsellik ve din pedagojisi uzmanlık alanını oluşturmaktadır. 

bottom of page