top of page
1_Hümeyra_Ural.jpg
3 Sennur Ulugönül.jpg
5_Seyhan_Şahin.jpg
2 Nadire Can.png
4 Tuğba Cebe Talmacı.jpg
6_Alev_Peşte.jpg

Sosyal Sorumluluk Projesi

Tüm dünyanın Covid-19 virüsünden kaynaklı olarak yaşadığı pandemi sürecinde, sağlık çalışanlarının kısıtlı zamanlarında aileleriyle keyifli vakit geçirebilmeleri için Jeux Dramatiques Türkiye uygulayıcı adayları bir araya gelerek, ailelere nasıl destek olabileceklerini düşündüler. Uygulayıcı adayı Özge Orhan’ın Orkestra şefi Cem Murat Orhan’ın çağrısını gündeme getirmesiyle, Bahar Gürey internet ortamında atölye yapmanın mümkün olup olmadığını tartışmaya açtı ve toplantının sonunda çevrimiçi bir jeux atölye denemesi yapılmasına karar verildi.

 

11 Nisan 2020 Cumartesi günü ilk çevrimiçi jeux dramatiques atölye denemesi 4 aile ile Bahar Gürey eğitmenliğinde gerçekleştirildi. Atölyenin başarılı bir şekilde tamamlanmasına istinaden jeux dramatiques uygulayıcı adayları ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

 

Her hafta cumartesi günü bir gönüllü uygulayıcı adayı, sağlık çalışanı olan 4 aile ile çevrimiçi jeux dramatiques atölyesi yapmaya başladı. Sağlık çalışanı aileleri ile ilk çevrimiçi atölye uygulamasını Hümeyra Ural gerçekleştirdi. Şu ana kadar Bahar Gürey eşliğinde, Hümeyra Ural, Nadire Can, Sennur Ulugönül, Tuğba Cebe Talmacı, Seyhan Şahin, Alev Peşte ve Sedat Keçeci çevrimiçi uygulama yaptılar.  Gönüllülerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

7_Sedat_Keçeci.jpg
bottom of page