top of page

30 May Cmt

|

Evde

Online Jeux Dramatiques Atölyeleri

Covid-19 döneminde sağlık çalışanlarının aileleri ile birlikte oynuyor ve bu süreçte onlara destek oluyoruz.

Online Jeux Dramatiques Atölyeleri
Online Jeux Dramatiques Atölyeleri

Saat ve Yer

30 May 2020 12:00

Evde

Bu Etkinlik Hakkında

Covid-19 sürecinde başlayan sosyal izolasyon döneminde sağlık çalışanlarına destek olmak  için online jeux dramatiques (dışavurumcu oyun) atölyeleri yapıyoruz. 

Geçen hafta altıncı jeux dramatiques uygulamasını gerçekleştirdik. Ailelerden çok değerli geribildirimler aldık. Jeux Dramatiques Türkiye olarak sağlık çalışanlarının aileleri ile sosyal sorumluluk kapsamında online jeux dramatiques uygulamaları yapmaya devam ediyoruz. 

Bu bağlamda 30 Mayıs Cumartesi günü yedinci online jeux dramatiques uygulamamızı Jeux Dramatiques Türkiye adına Sedat Keçeci yürütecek.  

Katılmak için yapmanız gereken sağlık çalışanı olmak ve bize dm aracılığı ile mesaj göndermek. Bize ulaşan ilk 4 aile ile oynayacağız.   

Peki, neye ihtiyacımız var? 

  • En az 2-3 kişilik gruplardan oluşan aileler 
  • Kostüm tasarımı için; evdeki battaniyeler, şallar, eski kullanılmayan giysiler, çocukların kostümleri, şapkalar, taçlar, gözlükler vb. gibi 
  • Mekan tasarımı için: Sandalye, sehpa, koltuk, sandık, sepet, minder, döşek, yorgan vb. gibi evinizde olan malzemeler   

Nasıl hazırlık yapmalıyız? 

Bu materyalleri oyun öncesinde hazırlayarak, salondaki eşyaları yerinden çekip alan açmanız, birlikte oynamamız için yeterli olacaktır.    

Nasıl bağlantı kuracağız?

https://meet.jit.si/ telefonunuza ya da bilgisayarınıza indireceksiniz. Böylece online olarak buluşabileceğiz.   Sizden bir ricamız var❣ Bu gönderiyi tanıdığınız tüm sağlık çalışanları ile paylaşırsanız bizimle oynamalarına yardımcı olursunuz. Şimdiden desteginiz için tesekkur ederiz.   *Bu etkinlik Jeux Dramatiques Türkiye'nin, sevgili orkestra şefi Murat Cem Orhan'ın dayanışma çağrısı kapsamında, sosyal sorumluluk olarak, uygulayıcıların kendi imkanları ile gerçekleştirilmektedir. 

#jeux #JEUXDRAMATİQUES #jeuxdramatiquestürkiye #jeuxdramatiquesturkey #dışavurumcuoyun #dramatikoyun #sanatiyileştirir #sanatladışavurum #bahargürey #sedatkeçeci #evdekal #stayathome #bleibzuhause #hayatevesigar #türktabiplerbirliği #sosyalsorumlulukprojesi 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page